•  Anne Babamı İyi Seç-Seyit Ahmet Uzun

Anne Babamı İyi Seç-Seyit Ahmet Uzun

TÜKENDİ

Çocuk sahibi olmak başlı başına bir sorumluluk duygusu gerektirir. Bunun için çocuğu dünyaya getirdikten sonra “saldım çayıra Mevla’m kayıra” mantığıyla hareket etmek yanlışların en büyüğüdür. 

Sorumluluk bilincine sahip yetişkinler, çalışıp ekonomik açıdan rahat bir duruma gelmeyi çocuklarına gelecek hazırlamayla açıklarlar. Ancak aslında kendilerine gelecek hazırlamak için çalıştıkları çocuklarını, işlerine kurban ederler. 
Çocuklar anne babalarından çok şey beklememektedir; yalnızca sevgi ve ilgi. Ülkemizde çocuk eğitimi konusunda gözlemlenen en çarpık durumlardan birisi şudur: fakir olanlar işsizlik ve ekonomik darboğazla uğraşmaktan, zenginler ise iş yoğunluğu sebebiyle çocuklarıyla gerektiği gibi ilgilenememektedir. 

Bu kitabın amacı, çocukları yarınlara umut dolu bir ruh haliyle hazırlamayı hedefleyen ailelere katkı sağlamaktır. Ehliyetsiz anne babaların yaptığı kaza, trafik kazasından daha tehlikeli sonuçlar doğurmaktadır. Çocukların uyumsuz, kibirli, hırçın, içe kapanık, başarılı, tembel, özgür ve özgün kişilik oluşturmaları büyük bir oranda anne babaların yaklaşımlarından kaynaklanmaktadır

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

199 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kapıda Ödeme Seçeneği

Hesap Numarası Bilgileri.

Garanti Bankası.

İsim: MEMET SİNAN TEKMİL IBAN : TR19 0006 2000 3920 0006 6033 43

Copyright 2013-2024 okuldostu.com

visa-mastercard